ВИРІШИТИ КРИЗУ КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ МОЖНА ЗАВДЯКИ ПАРЛАМЕНТУ – ЮЛІЯ ТАТІК

Адвокатка вважає, що депутатам потрібно якнайшвидше прийняти якісні антикорупційні закони, які стануть перешкодою для корупції.

Ключі від вирішення ситуації навколо КСУ знаходяться у парламенті, вважає президентка Всеукраїнської асоціації адвокатів Юлія Татік. Про це юристка розповіла в коментарі KyivMedia.

«Рішення Конституційного суду України ставить під загрозу антикорупційну реформу. Найуспішніші країни світу, які зробили рішучі кроки у боротьбі з корупцією, основним інструментом мали саме обов’язкове декларування доходів та витрат, а також кримінальну відповідальність за незаконне збагачення», – зазначила Юлія Татік.

Адвокатка Татік пояснює, що чиновника таким чином не обов’язково було ловити «на гарячому» під час отримання хабаря.

«Достатньо, щоб він був зобов’язаний пояснювати при виникненні підозри, звідки у нього з’явилось те чи інше майно, статки», – додає вона.

З іншого боку, каже Татік, тиск на КСУ, погрози суддям – також є недопустимими. Згідно зі статтею 152 Конституції України, рішення КСУ є остаточними, і законодавчі акти щодо яких вони приймаються, втрачають свою силу з моменту прийняття рішення.

«Треба слідувати букві Закону у всьому, щоб ми як держава не перетворилися на Сомаліленд, де процвітає правовий нігілізм. Треба чітко усвідомлювати, що закони, які приймаються парламентом, мають відповідати Основному закону. На мою думку, м’яч зараз перебуває на полі парламенту, депутатам потрібно якнайшвидше прийняти якісні антикорупційні закони, які матимуть запобіжники від проявів корупції. Враховуючи важливість цих законів, не можна приймати їх поспіхом. Пропозиції звільнити увесь склад суду – це емоції. Потрібно зважити усі за та проти. Виходить дилема. Я знаю, що у Верховній Раді наразі перебуває декілька таких законопроектів, зокрема, подані спікером парламенту Дмитром Разумковим та депутатом Дубінським. Йде робота в комітетах», — зауважила Юлія.

За її словами, фахівці мають ретельно вивчити та проаналізувати, що пропонується законодавцем, та надати свої зауваження або пропозиції.

«Можливо, варто дочекатись й інших законопроектів. Наскільки мені відомо, така робота ведеться також іншими парламентарями. Побачимо, чий законопроект виявиться кращим зрештою. Зрозуміло одне – декларування та відповідальність за незаконне збагачення потрібно повертати», – підсумувала президент Всеукраїнської асоціації адвокатів Юлія Татік.

Джерело: https://kyiv.media/news/

Заказать звонок
+
Жду звонка!